Beden Ölçüsünün Cinsel Yaşama Olan Etkisi

Beden Ölçüsünün Cinsel Yaşama Olan Etkisi

Beden ölçüsünü dert ederek cinsel yaşamını öldüren kadınlardan olabilirsiniz . . .

Birlikle süper bir gece geçirdiniz . Birden Çok , kadeh şarap içildi , sizlere minik öpücükler verdi , bakışlarınız birbirinize kilitlendi . Bu esasında , çok ateş gibi ve heyecan veren bir an olmalı ama sizin tek görebildiğiniz karnınızdaki yağlar , tek hissedebildiğiniz de sizlere büyük iştirak eden kalçalarınız . Spor salonunda bu civarı zaman geçirerek ne yaptığınızı heyecan etliğini dahi düşünüyorsunuz! Halbuki ki adam arkadaşınızın o an tek hissettiği , destekli bir sutyen giymiş olmanızdan dolayı duyduğu aldatılmışlık hissi…

VÜCUDUNDAN HOŞNUT DEĞİLSEN . . .

Aslında kadınları havadan çıkaran en büyük etken , bizzat vücutları hakkındaki negatif düşünceleri; gerçekle fit , yuvarlak hatlı ya da adaleli olmaları da birçok farklılık etmiyor . Mühim meydana iştirak eden kafalarının içerisinde olup bitenler . Psikologlar , beden tipi ne türlü olursa olsun , bir bayanın , rastgele bir sebeple bizzat vücudundan hoşnut olmamasının seks yaşamını etkileyeceğini bildiriyor . Bu vaziyet bayanın tahrik olmasını ve içinde bulunduğu andan mutlu olmak duymasını engelliyor .
Vücutla alakalı meydana iştirak eden güvensizlik , yalnızca kilolu bayanların problemi değil . Bir Çok Defa pek fit oldukları amaçlı eleştirilen bayanlar da bizzat kendilerini ” normal ” hissetmekte zorlanıyorlar ve erkeklerin bizzat kendilerini beğenmeyeceğini düşünüyorlar . Bu bayanlar , sözgelişi minik göğüsleri sebebinden de , seksüel bağlamda kendilerine güvenmiyorlar . ” 50 kiloyum ve hiç göğsüm yok . Yaşamımı dolgulu sutyenlerle geçirdim . Eskiyen adam arkadaşımla önce yatak tecrübemizde de bunlardan giymiştim ve seks esnasında bir çok defa yukarıya kayıyordu . Kendimi o civarı gülünç hissettim ki! Ona farklılık ettirmeden sutyenimi aşağıya çekmeye çalışıyordum . Adam arkadaşını sutyeni ortaya çıkarmak istediğinde , onun ilgisini dağıtmak amaçlı zorunlu olarak kışkırtıcı hızlandırdım ” diye anlatıyor 28 yaşlarındaki Merve .

29 yaşlarındaki Selin ise . ” Farklı ilde üniversiteyi kazanıp adam arkadaşımla beraber yaşamaya başlayınca kilo aldım ” diye anlatıyor ve devam ediyor: ” Ek Olarak pek yiyecek pişiriyor ve çok ek olarak az spor yapıyordum . Beraber sık dışarıda yiyecek yiyorduk . Kendimi kilolu hissetmeye başladım ve seks güdüm tamamıyla kayboldu . Bir zamanlar haftada üç sağlamak 4 defa seks yaparken çoğalış 2 haftada bir yapar duruma gelmiştik . Sevgilim beni havaya sokmak amaçlı çok gayret gösterse de ben görünüşümden dolayı hiç huzur almıyordum . ”

Yorum yapın