madenci ailelerine yardım

LASİAD, SOMA İÇİN 100.000 TL TOPLADI
BASIN BÜLTENİDİR

Türkiye’de tekstil ve hazır giyim ihracatının lokomotifi Laleli Sanayici İşadamları Derneği (LASİAD) Soma faciasında babasını, oğlunu, kardeşini, eşini kaybeden aileleri unutmadı.

İhracatçı firmaları ile gücünü emeğinden alan Laleli’yi devletler düzeyinde temsil eden LASİAD Başkanı Giyasettin Eyyüpkoca, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) resmi hesabı üzerinden 100.000 TL yardım çekini babalar günü öncesi Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’a sundu.

Bu tarz felaketlere LASİAD olarak duyarsız kalmadıklarını söyleyen Giyasettin Eyyüpkoca, “Daha önce Somali’ye, Van depreminde Van’a yardımda bulunduk. Şimdi ise Bosna’da Bosna’ya ve Soma’ya yardımda bulunuyoruz. Bu yardımı göz önünde yapmamızın sebebi, insanları teşvik etme amacı gütmektir” dedi.

Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği (LASİAD), Manisa’nın Soma ilçesinde gerçekleşen maden faciası sonucunda hayatını kaybeden 301 maden işçisinin ailesini unutmadı. Yakınlarını kaybetmenin yanı sıra maddi sıkıntı içine düşen ailelere Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gönderilen yardıma, LASİAD’ın desteği de eklendi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) resmi hesabı üzerinden yapılan 100.000 TL yardımın çeki, 13 Haziran’da Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’a sunuldu.
Ziyarete LASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Giyasettin Eyyüpkoca, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Muhammed Sancaktar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ercan Çelik ve Ahmet Turan, Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat Opan, Genel Sekreter Şerafettin Yüzüak ile Üye ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Halil Kılınç katıldı.

‘İnsanları yardıma teşvik etmek istiyoruz’
Vali Erdoğan Bektaş’a geçmiş olsun ve taziye dileklerini sunan Başkan Eyyüpkoca “Biz LASİAD olarak bu tür felaketlere ve olaylara duyarsız kalmadık ve kalmıyoruz. Daha önce Somali’ye, Van depreminde Van’a yardımda bulunduk. Şimdi ise Bosna’da yaşanan sel felaketi nedeniyle Bosna’ya ve Soma’ya yardımda bulunuyoruz. Bizim için Soma ne ise Bosna da odur. Bu yardımı biraz da göz önünde yapmamızın sebebi, insanları teşvik etme amacı gütmektir. Yoksa el altından ve gizli olarak birçok üyemiz yardımda bunmuştur’’ diye konuştu.

‘İstanbul Üniversitesi mezunu olarak bana gurur verdiniz’
Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ise “Ne güzel, bir grup işadamı Laleli’den, İstanbul’dan kalkmış buralara kadar gelmiş yardımda bulunuyorsunuz. Bunun için sizlere sonsuz teşekkür ediyorum. Ayrıca Laleli’yi de kurumsallaştırmış ve bir marka yapmışsınız. İstanbul Üniversitesi mezunu olarak bana gurur verdiniz. Sizler ayrıca Türkiye’mizin tüm renklerini ve gruplarını temsil ediyorsunuz’’ şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Başkan Eyyüpkoca 100.000 TL tutarındaki çeki Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’a takdim etti. Başkan Eyyüpkoca ayrıca Manisa Valisi olarak göreve yeni başlayan Bektaş’a Lale motifli porselen LASİAD tabağı hediye etti.
Buradaki programın ardından Soma’ya geçen LASİAD heyeti burada AFAD yetkililerinin refakatinde Maden faciasında hayatını kaybeden maden şehitlerinin mezarlarını ziyaret etti. Oldukça duygusal anların yaşandığı mezarlıkta dualar edildi. LASİAD heyeti daha sonra İstanbul’a hareket etti.

Yorum yapın